fbpx

Linki

Linki, publikacje w mediach, inspiracje
Publikacje

Mojego autorstwa artykuł o skanowaniu filmów fotograficznych na skanerach płaskich EPSON  w linku portalu Digital Camera Polska. Epson przez lata produkował sprzęt do skanowania fotografii w zakresie cenowym dla zwykłego śmiertelnika. Nie są to urządzenia do digitalizacji na poziomie cząsteczkowym filmu, a już z pewnością ostrego, produkcyjnego skanu z filmu typu 35mm/135 się nimi nie uzyska. Jednak do przygotowania plików prostej galerii w internecie, czy pokazu slajdów z pleneru, jak znalazł!

Praktyczny poradnik o skanowaniu filmów na bazie skanera Plustek w cyklu poradnika o zarządzaniu kolorem w linku archiwum Digital Camera Polska. Jest to bardzo skondensowany tekst o podstawach tej pracy i z pewnością nie wyczerpuje tematu. Niemniej przyda się każdemu, kto rozpoczyna przygodę z digitalizacją filmów fotograficznych.

Publikacja wybranych fotografii cyklu “Jeden dzień w roku” w doc! Photo Magazine / Publikacja w doc! Photo Magazine

Artykuł uzupełniający notę kuratorską wystawy  “Ekwiwalenty – fotografowanie przeżyć” w magazynie Fotopolis. Wystawa Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego EKWIWALENTY miała miejsce na wiosnę 2016 roku.

Polskie Stowarzyszenie Fotograficzne EKWIWALENTY

Fotografia i fotografowie

Michał Jeliński

Katarzyna Dyszyńska

Jakub Sagan

Paul Caponigro zapis rozmowy z synem Johnem Paulem

Sally Mann

Flor Garduno

Hiroshi Sugimoto

James Nachtwey

FILMY

Piękny w swojej topornej realizacji dokument o Edwardzie Westonie

i kolejny o jego ciemni… POLECAM!!!

oraz SEKRETACH…

 

Ansel Adams był dla amerykańskich fotografów kimś niesłychanie ważnym. Jest też ważny dla mojej pracy, poukładał jako pierwszy złożoną dziedzinę, jaką jest laboratorium fotograficzne w kierunku, który cenię. Celem wszystkich zabiegów w  jego warsztacie był konkretny, kontrolowalny efekt końcowy na papierze fotograficznym. Ansel to zaczął, a my mamy łatwiej dzięki jego pracy!


Film o Alfredzie Stieglitzu, kolejnym wizjonerze i twórcy podstaw fotografii artystycznej w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Ekwiwalentność, jako opisana dziedzina to jego dzieło.

Sally Mann Deep South:

Sally Mann i rodzina o jej fotografii:

Sally Mann wywiad w 2003 roku:

%d bloggers like this: