Ciemnia hybrydowa – od negatywu do wydruku fotograficznego

Ciemnia hybrydowa – od negatywu do wydruku fotograficznego - szkolenie 10 października 2018

Ciemnia hybrydowa – od negatywu do wydruku fotograficznego - szkolenie 10 października 2018

 

Jesteś fotoamatorem? Analogowym zajawkowiczem? Ramki z filmów na co drugim Instapoście? Filtry Silver Effex Pro masz jako default w swoim Custom profile? Ale pewnie gdzieś na półce nad głową kurzy się Zenit Dziadka, albo Start znaleziony w kartonach na strychu? Szkolenie “Ciemnia hybrydowa – od negatywu do wydruku fotograficznego” jest właśnie dla Ciebie.

Poprowadzę jednodniowe szkolenie z podstaw pracy z negatywem fotograficznym. Opowiem czym jest, jak powstaje obraz na nim i jak tego aparatu bez wyświetlacza pliku w ogóle używać. Wyjaśnię zależności czułości i charakteru obrazu na fotografiach. Potem zeskanujemy kilka klatek filmu Kentmere 100 i Kentmere 400, które pojawiły się niedawno na rynku. Pokażę, co szybko i wydajnie można wykonać z takim plikiem skanu. Porównamy pliki z dwóch skanerów o odmiennej konstrukcji. Na koniec, z pomocą Szymona Aksienionka, speca od druku i zarządzania kolorem wykonamy wydruki z plików w prostej drukarce fotograficznej Canon i Epson.

Przygotowaliśmy takie fotowarsztaty z myślą o ludziach, którzy rozpoczynają pracę z filmami fotograficznymi. Nie są zawodowcami w branży, bawią się fotografią. My też się tym pobawimy. Intensywnie, praktycznie unikając nudy klasycznego wykładu. Szczegółowy harmonogram podaję poniżej w cytacie z programu na stronie Organizatora. Mamy zaplanowany czas na pytania. Z przyjemnością obejrzę Wasze fotografie i wspólnie o nich porozmawiamy w kontekście tematu zajęć.

[divider_flat]

Na szkoleniu Uczestnik pozna następujące informacje i potrzebne umiejętności do pracy z aparatem fotograficznym na film:

  • Jak pracować z aparatem analogowym załadowanym negatywem czarno-białym. Praca z filmami ILFORD Photo i Kentmere.
  • Jak mierzyć światło i naświetlać materiał pod kątem uzyskania obrazu fotograficznego przeznaczonego do skanowania.
  • Jak skanować w prosty i wygodny sposób na skanerach Epson i Plustek. Pozna obsługę dwóch różnych programów do skanowania.
  • W jaki sposób zapisać plik skanu i przygotować z niego materiał do druku.
  • Jak ustawić parametry druku i kontrolować jakość obrazu w prostej drukarce fotograficznej na przykładzie drukarek Canon i Epson.

Warto zabrać używany aparat analogowy, światłomierz, jakieś własne fotografie, laptop z używanym oprogramowaniem do edytowania zdjęć, np. Adobe Lightroom, Photoshop. Nie jest to konieczne, ale bardzo się przyda uczestnikowi.

Kiedy
10 października 2018r (środa) w godz. 10:00 – 16:00

Gdzie
Studio Medikon, ul. Cyklamenów 7, Warszawa

Wpisowe
100zł, szczegółowe informacje w regulaminie dostępnym pod adresem: https://sklep.medikon.pl/ciemnia-hybrydowa-szkolenie

Uwaga
Ilość uczestników ograniczona – 15 miejsc. Zapraszam!

Zapraszam też do zapoznania się z ofertą szkoleń, warsztatów i plenerów fotograficznych, które organizuję regularnie od 2012 roku.

 

Pozostań w kontakcie z moimi wpisami i ofertą via newsletter!

Nie spamuję! Więcej szczegółów znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Leave a comment