fbpx
All rights reserved © Karol Bagiński Fotografia

Fotografia jest prosta!

Fotografia jest prosta! Kurs 1 na 1

Kurs podstaw fotografii od podstaw opiera się na założeniu, że fotografia jest prosta! Ze wszystkich sztuk wizualnych najmniej wymagała od twórców już u swojego zarania i to się tylko pogłębiło. Startuję z takim podstawowym kursem online po wielu latach wykładów i prowadzenia zajęć w bezpośrednim kontakcie z uczestnikami. Duch dziejów wychynął jednak spod osłony monitora i zaczynam startup kursów online. Poniżej opis testowego, darmowego kursu fotografii dla ludzi, którzy do żadnej szkoły, ani na kursy, ani na plenery nie zdecydowali się zapisać!
Zapraszam serdecznie. Na bieżąco z aktualnościami możesz być zapisując się na newsletter  z formularza lub na Facebook fanpage, kurs ma już hasztag #fotografiajestprosta.

 

Cel i opis kursu “Fotografia jest prosta!”

Zaczniesz patrzeć na światło, rozpoznawać jego cechy i świadomie je wykorzystywać do fotografowania. Poznasz czym w obrazie fotograficznym jest ostrość i jej głębia, kontrast i jasność, nasycenie kolorów i skala szarości. Dowiesz się dlaczego fotografie z telefonu rzadko wyglądają tak, jak byśmy chcieli.

Następnie nauczysz się fotografować tym, co posiadasz, korzystać z programów, ustawień i trybów, ustawiać czułość i czas ekspozycji oraz przysłonę. Potem dowiesz się kiedy wybrać wersję barwną obrazu, a kiedy czarno-białą. Na koniec poznasz do czego służy i na czym polega fotograficzna postprodukcja. Wtedy wspólnie poszukamy jaki temat Cię w fotografowaniu kręci i co chcesz pokazać światu. Tak, będę Cię zachęcać do prezentowania zdjęć! 🙂

Skonsultuję Twoje fotografie na początku kursu i na jego koniec. W ten sposób wspólnie omówimy postępy i Twoją dalszą drogę fotograficzną.

Mój kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą robić lepsze zdjęcia i mają potrzebę wyrażania siebie poprzez fotografie. Takich, które czują opór przed aspektami technicznymi, a jednocześnie czują, że to ich ogranicza. Potrzebują coś sfotografować w pracy, prowadzą blog lub media społecznościowe. Fotografują swoich bliskich i piękne widoki na wakacjach. Chętnie poprawią już zrobione zdjęcia.

Kurs testowy trwa już od 17/02 do 13/03 2020. Jeżeli nie zdążyłeś z decyzją na tę edycję zaprasza do wypełnienia formularza dla oczekujących, która będzie przyjmować zapisy na edycję 01, startującą około 1/04/2020. W ten sposób nie zapomnisz wziąć w nim udział, a już wiem, że kilka osób zapomniało się zapisać. Nie warto odkładać zapisów!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: