Światowy Dzień Lasu 2021

Światowy Dzień Lasu 2021

Światowy Dzień Lasu 2021, czyli smutek i gniew, któremu nie chcę ulegać.

Jeżeli rozumiesz i cenisz obecność różnorodnych lasów naturalnych na terenie Polski, to koniecznie odwiedź poniższe strony!!! Możemy zahamować grabież własności wszystkich Polaków, jaką od lat czynią Lasy Państwowe.  https://lasyiobywatele.pl/ 

Jeżeli uważasz ciągle, że “ekolodzy to nie ludzie, tylko imperialistyczna ideologia!”, że nic się złego nie dzieje, to poczytaj proszę trochę danych z linków w tym wpisie. Dowiedz się dlaczego na blogu fotografa pojawia się taka treść. Napisz do mnie w tej sprawie. Skomentuj. Nie bądź już tylko widzem dramatu polskich lasów. Proszę o to i z góry dziękuję za aktywność! Udostępnij ten post, zajrzyj na moje media społecznościowe i wesprzyj aktywności zmierzające do usystematyzowania wycinek leśnych i miejskich. Naprawdę liczę na Twoje wsparcie!

 

Chrońmy las naturalny!

O lasach i potrzebie ich ochrony kompleksowo

Cała Puszcza Białowieska Parkiem Narodowym!

Planowany Turnicki Park Narodowy

 


Lasy fascynują mnie od dziecka, mogę śmiało powiedzieć, że aparat fotograficzny mnie zainteresował dlatego, że pomagał uwieczniać naturalną przyrodę. Potem miałem epizod “myśliwego z aparatem”, kiedy każde wyjście miało zaprogramowany cel, wręcz listę gatunków do sfotografowania. Potrafiłem na przykład przejechać ze Szczecina do Muszyny pociągiem, żeby przez kilka dni fotografować salamandry plamiste. Z czasem doszło zainteresowanie ptakami, czyli jeszcze trudniejsze w “upolowaniu” obiekty zainteresowania. Jakoś u schyłku lat 90. dokonała się największa zmiana. Po prostu przestałem “polować”. Nigdy specjalnie nie lubiłem myślistwa, ale przestało mnie interesować takie zbieranie obrazów gatunków, szukanie coraz bardziej zmyślnych zestawów błyskowych do makrofotografii i temu podobne aktywności. W lasach szukam jakiejś całości tego, co w nich odczuwam. Zapisuję obrazy detali, ale najczęściej w taki sposób, że te detale mało przypominają swoją zwykłą obecność.

W minigalerii poniżej pokazuję fotografie leśne, których czas wykonania dzieli prawie ćwierć wieku. Musze na koniec dodać, że oglądanie tych obrazów przenosi mnie do własnych wrażeń stamtąd, lub podobnych miejsc. Kończąc pisanie tego wpisu uświadamiam sobie, że już myślę o tym, że pojutrze znowu będę w lesie :-). Może z aparatem?

 

 

 

 

Pozostań w kontakcie z moimi wpisami i ofertą via newsletter!

Nie spamuję! Więcej szczegółów znajdziesz w mojej polityce prywatności.

Leave a comment